Mám záznam v úverovom registri a robím za minimálnu mzdu. Kde mi požičajú peniaze?

Zodpovedané
30. jún 2022

Dobrý deň,

som zamestnaná za minimálnu mzdu, samoživiteľka dvoch detí. Mám záznam v úverovom registri kvôli bývalému manželovi. Potrebovala by som 10 000 eur, aby som sa mohla postaviť na vlastné nohy.

Aké mám možnosti?

Kde mi požičajú peniaze?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v prvom rade záleží od toho, aký vážny je ten záznam. Ak ide o omeškanie splátok, odklad splátok či zamietnuté úvery, nie je to až také vážne ako napríklad exekúcia.

Každopádne banky posudzujú ako jeden z parametrov vašu maximálnu možnú mesačnú splátku na úveroch a odrátavajú pritom okrem iného životné minimá na vyživované osoby. Ak nemáte žiadne iné úverové produkty, mohol by vám teoreticky vyjsť spotrebný úver vo výške medzi 4 až 5 tisíc eur maximálne, avšak je tam veľké riziko zamietnutia aj kvôli tomu negatívnemu záznamu v registri.

Skúste prípadne osloviť odborníka a prejdite si s ním detailne váš prípad a vaše záznamy v registri (kedy boli a v akom rozsahu). Prípadne porozmýšľajte či by ste nemohli so sebou do úveru niekoho pribrať a možno nájdete riešenie.

Osobne vám neviem povedať istú odpoveď, pretože mi tam chýbajú niektoré konkrétnejšie informácie.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk