Máme nárok na štátnu pomoc i napriek tomu, že bol refinanc do inej banky v roku 2023?

Zodpovedané
21. feb 2024

Dobrý deň ,

máme hypotéku refinancovanú v roku 2023 momentálne s účelom úveru splatenie. Avšak pred refinancom bol účel na hypotéke výstavba RD, na čo aj bola použitá. Dočitala som sa, že po novom môže byť aj refinancovaná hypotéka s tým, že preukážeme starú zmluvu a teda doložíme jej pôvodný účel.

Máme nárok na štátnu pomoc i napriek tomu, že bol refinanc do inej banky v roku 2023?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vám skončila v tomto roku fixácia (že ste si dali fix iba na 1 rok a z roka 2023 na rok 2024 - keď si toto porovnáme a zistíme, že tá splátka v tomto roku je oproti 2023 vyššia), tak máte nárok na túto pomoc.

Táto pomoc sa však vzťahuje na zvýšené splátky hypotéky, nie na vysoký úrok ako taký. Muselo dôjsť k zvýšeniu zo strany banky, teda po fixácii. Nie k zvýšeniu z vašej strany, keďže toto zvýšenie si môžete dovoliť ak ste o refinancovanie žiadali dobrovoľne a banka Vám to schválila. Ak Vám fix neskončil, nemôžete si túto pomoc uplatniť.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk