Máme šancu dostať hypotéku, keď som mal exekúciu vo výške 300 eur?

Zodpovedané
5. sep 2023

Dobrý deň,

mal by som otázku ohľadom hypotéky. Plánujem si kúpiť nehnuteľnosť na hypotéku. Už 18 rokov som zamestnaný v tej istej firme, mám manželku (BSM) a dve maloleté deti.

V 1/2021 som mal exekúciu vo výške 300 eur a evidentne to bude v úverovom registri. Dlh bol samozrejme splatený, iné dlhy nemám. Môj čistý plat je nad 2000 eur/mesiac. Manželka je tiež zamestnaná. V prípade potreby vieme zabezpečiť i ručiteľa, ak to zvyšuje naše šance na získanie úveru.

Máme šancu dostať hypotéku, alebo by žiadosť o úver bola automaticky zamietnutá?

Ako by ste postupovali vy?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

exekúcia robí problém vo väčšine bánk, no niektoré sú viac tolerantné ako iné.

Plusové body pri exekúcii v minulosti sú:

  • ak máte od exekúcie aj pozitívnu úverovú históriu,
  • ak máte spolužiadateľa/ručiteľa s čistou úverovou históriou,
  • ak od exekúcie prešla istá doba (ideálne 5 rokov, minimálne 1 rok).

Je tam šanca. Aj tento rok som mal už viacerých klientov, ktorých sa mi podarilo pretlačiť v banke aj napriek niekoľkým exekúciám v posledných rokoch. Záleží všetko od prípadu, od výberu banky a poriadnom pripravení úverovej zložky. Každopádne je to stále individuálne.

Moja rada pre Vás: Najprv si urobiť analýzu situácie. Vypísať si, v ktorých bankách by bolo možné to riešiť. Z nich vybrať najistejšiu banku, kde by mohol prejsť Váš prípad a nechať si tam overiť bonitu. Niekde sa to dá ešte pred ostrým podaním žiadosti.

S takým prípadom mi radšej napíšte súkromne na mail a pozriem sa Vám na to, aby ste presne vedeli na čom ste a aké máte možnosti.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk