Máme šancu získať hypotéku 90% z hodnoty nehnuteľnosti, keď náš spoločný príjem je 3800 EUR?

Zodpovedané
23. okt 2023

Dobrý deň,

chceli by sme si kúpiť s manželkou byt v Bratislave v hodnote približne 270 000 EUR. Máme našetrených 30 000 EUR, takže ten zvyšok by sme potrebovali získať prostredníctvom hypotéky. Ja mám 32 rokov a manželka 29, máme jedno dieťa. Prjem dokopy máme s manželkou dvaja na TPP 3 800 EUR mesačne a sme obaja vysokoškolsky vzdelaní.

Viete nám poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

príjmovo Vám to vychádza s prehľadom, nebol by teda problém získať hypotéku vo výške 240 000 EUR. Otázka je však to, ako píšete, že potrebujete získať hypotéku s 90%-ným financovaním, čo neposkytujú všetky banky.

90%-né financovanie závisí od viacerých parametrov. Najviac od lokality nehnuteľnosti (krajské mestá, ideálne Bratislava a Košice, čo spĺňate). Ďalej od toho, či ide o Vaše prvé bývanie, či máte do 35 rokov (čo spĺňate), aké máte vzdelanie (vysokoškolské, čiže super) a samozrejme od banky. Každá banka má iné limity na poskytovanie takých hypoték, niektoré dokonca nemajú žiadne limtiy.

Pokojne mi napíšte na mail a po doplnení dodatočných údajov by som Vám vedel urobiť prieskum, kde by to bolo najviac pravdepodobné danú hypotéku získať.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk