Máme šancu získať hypotéku, keď jeden z manželov meškal so splátkou?

Zodpovedané
23. feb 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom hypotéky.

Je šanca dostať v budúcnosti hypotéku, keď jeden z manželov má omeškanie na úvere?

Hypotéka by sa brala v rozmedzí 3 rokov. Dovtedy by už žiadne finančné problémy neboli a úver by bol splácany pravidelne.

Je taká možnosť?

Do akého času banky kontrolujú register?

Vlastníme aj jednu nehnuteľnosť bez hypotéky.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak budete mať vy a aj pán manžel čistý úverový register po dobu jedného až troch rokov, tak je možné, že Vám hypotéka v benevolentnejších inštitúciách bude schválená. Teda ak zatiaľ berieme do úvahy len úverový register.

Napríklad Slovenská sporiteľňa berie do úvahy hlavne záznamy úverového registra za posledných 12 mesiacov. Teda pokiaľ úver, ktorý nebol vami splácaný nebol úverom Slovenskej sporiteľne. V takom prípade to posudzuje prísnejšie a musí prejsť ideálne 5 rokov od posledného negatívneho záznamu.

Hypotéka Vám môže byť zamietnutá aj z iného dôvodu: nedostatočný príjem, nevhodná nehnuteľnosť na založenie a podobne.

V prípade ak by ste sa chceli detailnejšie porozpávať o Vašej situácii, pokojne mi napíšte email a poradím Vám aj v ostatných faktoroch pri riešení hopotéky.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk