Máme šancu získať hypotéku, keď partner práve vyplatil dlh na zdravotnom poistení?

Zodpovedané
6. mar 2023

Dobrý deň,

partner má práve vyplatený dlh na zdravotnom poistení a chceli by sme žiadať o hypotéku.

Máme šancu?

Ja som bez dlhov, nikdy som žiadne dlhy ani nemala. Môj čistý príjem je 850 eur plus stravné lítstky. Partner je živnostník a plat má okolo 1500 eur mesačne. Obávam sa, že bol v zozname dlžníkov.

Ďakujem

Dobrý deň,

čo sa týka zdravotného poistenia, tak ak sú všetky dlhy vyrovnané, tak to banky už nevidia. Nie je to ako v úverovom registri, že sa údaje uschovávajú 5 rokov.

Čo sa týka príjmu, tak tu by som Vás iba upozornil, že živnostníkom sa príjem vypočítava inak ako zamestnancom a nikdy ten príjem nie je akceptovaný v plnej výške. To znamená 100% z tržieb.

Ak chcete prepočítať Vaše maximálne limity na hypotéku, prípadne si porovnať banky, tak mi napíšte.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk