Máme šancu získať hypotéku na dofinancovanie domu?

Zodpovedané
16. mar 2023

Dobrý deň,

chcel by som sa informovať ohľadom hypotéky.

Mám 35 rokov, 15 rokov som zamestnaný na TPP. Plat 1 200 eur. Priateľka má 25 rokov a je zamestnaná cca 1 rok s platom 900 eur. Deti zatiaľ žiadne. S priatelkou máme spoločnú hypotéku vo výške 80 000 eur na stavbu. Samostatne mám je ešte 30 000 eur na pozemok.

Akú sumu môžeme od banky ešte získať na celkovú dostavbu domu?

Založený je rodinný dom v hodnote 157 000 eur.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

keďže príjem máte dobrý, tak je potrebné vychádzať najmä z hodnoty nehnuteľnosti, z ktorej viete získať štandardne peniaze do 80% z jej hodnoty. V tomto prípade do 125 600 eur. Ak by Vám 15 600 eur nestačilo, viete riešiť iný typ úveru. Prípadne ísť na budúcu hodnotu domu po rekonštrukcii. Tam by ste vedeli získať aj väčší obnos peňazí.

Avšak dosť záleží od toho, aké máte splátky aktuálnych úverov a v akej inštitúcii. Od toho by sa to potom tiež dosť odvíjalo. Prípadne od toho, či nemáte niečo na dozaloženie a či máte projekt rekonštrukcie s posudkom na dom.

Ak mi toto špecifikujete do mailu, tak Vám budem vedieť lepšie poradiť a odporučiť pre Vás najlepšiu možnosť.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk