Máme šancu získať hypotéku vo výške 120 000 eur?

Zodpovedané
30. máj 2023

Dobrý deň,

chceli by sme si vziať hypotéku na výstavbu rodinného domu, ručiť budeme rozostavanou stavbou, základmi domu.

Priateľov čistý príjem je cca 1 500 eur. Ja momentálne pracujem (môj čistý príjem je 850 eur), ale v čase bratia hypotéky už budem na materskej dovolenke. Čiže sa bude počítať asi iba rodičovský príspevok.

Akú maximálnu výšku hypotéky môžeme dostať, keď budem už na materskej dovolenke?

To bude tak o cca 3 mesiace. Skôr nemôžeme požiadať o hypotéku, lebo kvôli prieťahom stále nemáme stavebné povolenie.

Je možné v tejto situácii dostať hypotéku aspoň 120 - 130 000 eur?

Ďakujem

Dobrý deň,

to dosť záleží aj od Vášho veku a počtu detí, ktoré znižujú Váš limit na mesačnú platbu hypotéky. Neviem sa Vám teda bez týchto údajov vyjadriť presne. Pokojne mi ich však doplňte do mailu a prepočítam to detailne.

Čo sa týka hypotéky, v niektorých prípadoch viete žiadať o hypotéku na výstavbu/dokončenie domu aj v prípade, že ešte nemáte stavebné povolenie. Týmto si viete garantovať aktuálnu úrokovú sadzbu a čerpať až potom o tie 3 mesiace. Zároveň by sa Vám ešte počítal Váš príjem zo zamestnania. Viem skontrolovať aj túto možnosť, či by ste mali na ňu nárok po doplnení počtu detí a Vášho veku.

Čo som prepočítaval, tak na 130 000 eur pri jednom dieťati a hypotéke na 30 rokov by Vám to tesne nevyšlo, ak by ste už nepracovali. Na tých 120 000 eur by ste sa so splátkou zmestili.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk