Manžel je zamestnaný cez agentúru v Rakúsku. Máme šancu získať hypotéku?

Zodpovedané
2. jan 2023

Dobrý deň,

rada by som sa informovala ohľadom hypotéky. Chceli by sme si zobrať 60 000 eur na výstavbu rodinného domu. Máme dve deti, ja som na rodičovskom príspevku a manžel je zamestnaný v Rakúsku na rakúsku zmluvu cez agentúru.

Ktorá banka by nám poskytla hypotéku, keď je manžel zamestnaný v zahraničí?

Za akých podmienok by to bolo možné?

Ďakujem

Dobrý deň,

zamestnanie v zahraničí je akceptovateľné, avšak ak je zamestnaný cez zahraničnú agentúru, tak toto je bohužiaľ nepriechodné.

Len pár bánk akceptuje príjem cez slovenskú agentúru, veľa z bánk ani cez slovenskú. Žiadna neakceptuje príjem cez zahraničnú agentúru.

Musel by sa zamestnať priamo cez rakúskeho zamestnávateľa, počkať niekoľko mesiacov a potom žiadať o hypotéku.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk