Meškala som so splátkou telefónu a banka mi nechce dať pôžičku. Ako a kedy sa mi dlh vymaže?

Zodpovedané
16. mar 2022

Dobrý deň,

mám telefón na splátky Home Credit. S jednou splátkou som meškala 5 dní a kvôli tomu mi nedajú pôžičku.

Ako a kedy sa mi to vymaže?

Ďakujem

Dobrý deň,

omeškanie budete mať dlhodobo zapísané v úverovom registri. Zároveň to nie je príliš veľké meškanie a ak sa Vám to stalo len raz, toto vedia napr. banky pri žiadosti o pôžičku/hypotéku zohľadniť.

Treba si však overiť, či sa náhodou nestalo, že ste permanentne pozadu o pár dní, alebo sa vám nedopatrením splátky posunuli, že síce platíte, ale platíte stále splátku pozadu.

Je dôležité, aby ste splácali načas a dlhodobo. Následne je možné riešiť aj žiadosť s výnimkou, ktorú však banka, či iná finančná inštitúcia vždy posúdi invidiuálne.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk