Môj príjem v čistom je 1 600 eur a manželov 800 eur. Aká výška hypotéky nám aktuálne vychádza?

Zodpovedané
22. aug 2023

Dobrý deň,

s manželom by sme chceli predať byt s tým, že by sme ním vyplatili hypotéku a spotrebné úvery. Po vyplatení by nám ostalo cca 30 - 35 000 eur. Obaja máme do 35 rokov a jedno dieťa, na ktoré poberám vyšší rodičovský príspevok (ešte viac ako rok). Už rok pracujem naspäť na plný úväzok. Môj príjem je v čistom 1 600 eur + rodičovský príspevok. Manžel mení prácu, takže musíme čakať aspoň 3 mesiace, ale je to len nejakých 800 eur.

Aká výška hypotéky nám aktuálne vychádza?

Berie sa do úvahy aj rodičovský príspevok?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by Vám banka rátala príjem dokopy 2 400 eur mesačne, limit na hypotéku by Vám vyšiel približne 180 000 eur. Manžel musí počkať minimálne 3 mesiace, alebo niekde sa dá na výnimku aj po jednom mesiaci, ak mal plynulý prechod.

Čo sa týka kombinácie príjmu a rodičovského, tak to sa dá kombinovať jedine v Unicredit banke, kde by vám zobrali 50% z rodičovského príspevku (max. zo sumy 412 eur). V tom prípade by ste mali limit nie 180 000 eur, ale približne 200 000 eur na hypotéku.

Pokiaľ má manžel plynulý prechod, alebo by ste si chceli po uplynutí skúšobnej doby porovnať všetky možnosti na trhu čo sa týka bánk a hypotekárnych úverov, tak mi pokojne napíšte na mail a poradím Vám.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk