Moje tržby ako SZČO sú 47 000 EUR ročne. Dostanem hypotéku na pozemok?

Zodpovedané
15. feb 2024

Dobrý deň,

chcel by som si kúpiť pozemok v hodnote 60 000 EUR.

Je možné si na to zobrať hypotéku, keď nemám čo založiť?

Moje tržby ako SZČO sú 47 000 EUR ročne. Banky by mi mali uznať ako príjem 60%, čo som sa pýtal.

Dá mi niekto hypotéku, keď nič nezaložím?

Kupovaný pozemok asi nemám ako založiť, lebo ešte nie je vedený ako stavebný. Je to nová štvrť, každý si tam buduje, je tam aj prístupovka a inžinierske siete, ale stále je to vedené ako orná pôda.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie. Príjem máte dostatočný, ale potrebujete mať aj nehnuteľnosť na založenie. To môže byť dom, byt. stavebný pozemok či chata (tie sa dajú väčšinou založiť len na 8 rokov).

Ak nemáte čo založiť a pozemok ešte nie je stavebný, tak hypotéku nedostanete.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk