Môže pri plnení poistnej udalosti nastať problém, keď nie som vlastníkom nehnuteľnosti a na danej adrese nemám trvalé bydlisko?

Zodpovedané
10. sep 2023

Dobrý deň,

nie tak dávno som poistila rodinný dom mojim rodičom. Fungujem teda ako poistník. Bankové spojenie je účet rodičov.

Môže pri plnení poistnej udalosti nastať nejaký problém, keď nie som vlastníkom nehnuteľnosti a na danej adrese nemám trvalé bydlisko?

Poistenie je v Generali.

Za odpoveď vopred ďakujem

Dobrý deň,

nie, problém nenastane za predpokladu, že v poistnej zmluve nie sú uvedené nepravdivé informácie. To znamená, že ak ste tam uviedli, že danú nehnuteľnosť využíva iná osoba ako poistník, v tom prípade problém nebude.

Ak bude v zmluve uvedené, že tam bývate vy a vy ste poistenou osobou, čo však nie je pravda, tak problém pri plnení poistnej udalosti s najväčšou pravdepodobnosťou nastane.

Odporúčam teda skontrolovať zmluvu a v prípade potreby ju do budúcna poupraviť.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk