Môžem požiadať banku o odbremenenie rodičovského domu a presun ťarchy na môj dom?

Zodpovedané
21. nov 2023

Dobrý deň,

pred tromi rokmi mi rodičia pomohli a založili svoj rodinný dom, aby som dostala hypotéku na stavbu nového rodinného domu vo výške 98 000 EUR. Dom je kompletne postavený a sťahovať by som sa mala o cca 3 mesiace. Približná hodnota mnou postaveného rodinného domu by mala byť okolo 140 000 EUR (neoficiálne potvrdené znalcom).

Ak banku požiadam o odbremenenie rodičovského domu a presun ťarchy na môj dom, nebude s tým problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete to takto urobiť.

Stačí si dohodnúť stretnutie vo Vašej banke a požiadať o zmenu úverovej zmluvy, ktorá je väčšinou za poplatok. Následne Vám vypracujú nové záložné zmluvy, s ktorými pôjdete na kataster + potrebujete vyriešiť poistenie Vašej novej nehnuteľnosti.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk