Môžem spojiť spotrebný úver s hypotékou?

Zodpovedané
9. jan 2024

Dobrý deň,

mám spotrebný úver na 8 rokov so zostatkom 26 000 EUR. Splátka 436 EUR. Môj príjem je 1300 EUR v čistom.

Je možné to nejakým spôsobom spojiť spolu do hypotéky plus si zobrať úver v PSS?

Ďakujem

Dobrý deň,

no ono to záleží hlavne od hodnoty nehnuteľnosti - potrebovala by sa hypotéka + spotrebák zmestiť do 80% z hodnoty nehnuteľnosti. Zároveň, ak by ste mali výborný úrok na hypotéky, tak ten by sa Vám zmenil, keďže by išlo o konsolidáciu (spojenie) úverov a možno by Vám to už z príjmu nevychádzalo.

Neviem Vám teda na otázky odpovedať, pretože potrebujem vedieť aktuálnu splátku, úrok a zostatok na hypotéke čo máte aktuálne + aj ako dlho splácate dané úvery. Potom koľko máte rokov, detí, aký máte rodinný stav, ako poctivo úvery splácate a podobne. Ak mi to uvediete na mail, budem sa Vám na to vedieť pozrieť a poradím Vám.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk