Môžem starý úver vo výške 1000 eur refinancovať na 2000 eur?

Zodpovedané
26. jún 2023

Dobrý deň,

mám jeden spotrebný úver v ČSOB a potreboval by som si zobrať druhý bezúčelový úver. Banka má v ponuke aj refinancovanie.

Môžem si starý úver 1000 eur refinancovať na 2000 eur?

Môžem 1000 eur čerpať bezúčelovo?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

buď viete aktuálny úver refinancovať a zobrať si peniaze navyše po zdokladovaní Vášho príjmu, alebo si viete zobrať druhý spotrebný úver.

Je na Vás, aký postup zvolíte. Asi záleží od toho, koľko rokov máte ešte splatnosť toho aktuálneho a s akým úrokom. A podľa toho je dobré si prepočítať, ktorá možnosť Vás vyjde lacnejšie z hľadiska mesačnej splátky a celkovej preplatenosti na úrokoch. Podľa toho by som sa potom rozhodol.

Osobne by som odporúčal úver zrefinancovať a navýšiť iba v prípade, že by ste mali výhodnejší úrok. Niekto však preferuje aj za predpokladu vyššieho úroku a dlhšej splatnosti to, aby mal čo najnižšiu mesačnú splátku.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk