Môžeme zlúčiť hypotéku a spotrebný úver?

Zodpovedané
15. mar 2024

Dobrý deň,

ideme si brať hypotéku 100 000 EUR. Je rozdelená na dve časti: hypotéka 89 000 EUR a spotrebný úver 11 000 EUR. Na spotrebnom úvere je úrok 7% a bolo mi povedané, že po 6 mesiacoch to môžem zlúčiť do jednej hypotéky.

Je to možné?

Ak áno, vzťahujú sa na to nejaké poplatky?

Čo všetko to obnáša?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade potrebujete mať dostatočnú hodnotu nehnuteľnosti tak, aby obidva úvery tvorili maximálne 80% (niekedy 90%) z hodnoty danej nehnuteľnosti.

  • Ak by Vám akceptovali limit len do 80%, potrebovali by ste hodnotu nehnuteľnosti 125 000 EUR.
  • Ak by Vám akceptovali limit 90%, stačilo by Vám tak 111 000/112 000 EUR.

Ak toto spĺňate, je to možné riešiť. Zároveň na to však potrebujete mať aj v tom čase dostatočný príjem, ak by to malo byť tak skoro.

Pri predčasnom splatení spotrebného úveru vo výške viac ako 10 000 EUR by ste platili poplatok 1% z jeho zostatku.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk