Na koho sa obrátiť so žiadosťou o čiastočný invalidný dôchodok?

Zodpovedané
16. máj 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom získania informácií súvisiacich s možnosťou požiadania o čiastočný invalidný dôchodok.

Kde a s kým by som sa mohol poradiť, pokiaľ uvediem svoje diagnózy?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie som bohužiaľ pracovník sociálnej poisťovne, no štandardne to funguje tak, že pokiaľ máte diagnózy, kvoôli ktorým nemôžete pracovať, budete 1 rok na PN (to je maximum). Ak budete stále pracovne neschopná, budete predvolaná posudkovým lekárom sociálnej poisťovne, ktorý určí stupeň vašej invalidity oproti zdravému človeku. Ak budete invalidná aspoň na 41%, budete mať za určitých podmienok nárok na čiastočný invalidný dôchodok.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk