Náš priemerný čistý mesačný príjem je 2 200 eur. Môžeme dostať hypotéku vo výške 190 000 eur?

Zodpovedané
17. apr 2023

Dobrý deň,

s priateľom sme obaja pracujúci ľudia, nemáme deti a ani iné úvery. Nemáme však nič nasporené a ani majetok na založenie. Náš priemerný čistý mesačný príjem je 2 200 eur.

Chceli by sme hypotéku na bungalov na kľúč. V cene je aj pozemok spolu za 190 000 eur.

Bolo by podľa Vás reálne, že by sme vedeli dostať hypoteku na takýto dom?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri príjme 2 200 eur v čistom priemerne mesačne by ste mali na hrubo nárok na hypotéku vo výške 180 000 eur pri úroku 4% a 170 000 eur pri úroku 4,5%.

Pokiaľ by ste potrebovali výšku 190 000 eur, muselo by sa žiadať o výnimku na maximálnu mesačnú splátku hypotéky. Ak by Vám výnimka prešla, mali by ste nárok tak na 210 000 eur pri úroku 6% a približne 200 000 eur pri úroku 6,5%.

Ešte by bolo dobré overiť Vaše priemery za posledných 6 a posledných 12 mesiacov. Každá banka trochu inak priemeruje príjem. Tým pádom by sa možno dalo zobrať viac peňazí v niektorých konkrétnych bankách.

Dofinancovanie by sa dalo vyriešiť súbežne s hypotékou na tých zvyšných 10/20 percent (podľa banky).

Výnimka sa schvaľuje na základe viacerých faktorov: objem peňazí v banke, ktoré môže banka ešte poskytnúť na výnimočné prípady, vzdelanie, vek, dĺžka pracovného pomeru a pár ďalších.

Pokojne mi vyššie uvedené informácie napíšte na mail, spolu aj s priemernými príjmami za 6 a 12 mesiacov so všetkými bonusmi. Pozriem sa na to, že ako by bolo možné získať hypotéku vo výške tých 190 000 eur, v ktorej banke a ako by sa postupovalo.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk