Neostanú nám peniaze na zariaďovanie. Ako máme riešiť našu situáciu?

Zodpovedané
5. mar 2024

Dobrý deň,

začali sme stavať dom s priateľom. Finančná poradkyňa nám povedala, že hypotéku nám schvália v maximálnej výške 130 000 EUR. My už máme úver 30 000 EUR a tým pádom nám ostane 100 000 EUR na dostavanie. Neostanú nám peniaze na zariaďovanie a podobne. Ručiť nemáme čím.

Ako máme riešiť našu situáciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ručiť viete budúcou hodnotou nehnuteľnosti, no záleží aj od toho aký máte príjem (od príjmu sa hlavne odvíja maximálna výška požičanej čiastky). Ak Vám to vypočítala správne, tak sa nebude dať nič robiť. No neviem povedať, či rátala so všetkými možnosťami a či sa nedá predsa len niečo vymyslieť.

Napíšte mi pokojne na mail a po doplnení požadovaných informácií (výška príjmu, vek, počet detí, splátka aktuálneho úveru a podobne) Vám to ešte skúsim prepočítať ja.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk