Oplatí sa nám podpísať ponuku s úrokom 4,05%?

Zodpovedané
16. aug 2023

Dobrý deň,

dali sme si vypracovať ponuku v ČSOB banke. Momentálne máme v Prima banke úrok 0,4%(hypotéka vo výške 61 000 eur). O necelý rok nám končí fix.

ČSOB vraj jediná ponúka možnosť čerpania až 12 mesiacov a v prípade nečerpania je to bez pokuty. Schválili nám úrok 4,05%.

Oplatí sa nám v tomto prípade podpísať zmluvu?

Čakali sme úrok do 4%. Predpokladam, že všetky úroky budú okolo 4%.

Ďakujem

Dobrý deň,

ČSOB to neponúka ako jediná. Rovnako to je napríklad aj v Unicredite, kde je dokonca možnosť čerpania až o 18 alebo 24 mesiacov podľa zvolenej fixácie. Tam viete získať úrok aj pod 4% (3,89%). Teda akurát za podmienky uzatvorenia poistenia úveru, ktoré aj tak vo všeobecnosti odporúčam mať.

Určite by som odporúčal prepočítať nákladovosť v oboch možnostiach, poplatky a iné benefity.

Ak by ste si to chceli porovnať, pokojne mi napíšte mail a porovnám Vám možnosti, aby ste si vybrali tú najvýhodnejšiu.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk