Oplatí sa pri hypotéke zafixovať úrok na 5 rokov?

Zodpovedané
21. dec 2023

Dobrý deň,

v januári nám končí fix na hypotéke v ČSOB. Prišla nám ponuka na úrok 4,19% na 3 roky. Zostatok hypotéky je okolo 118 000 EUR. S manželom rozmýšľame, že či zafixovať úrok na 5 rokov.

Čo nám odporúčate?

Oplatí sa dlhší fix?

Ďakujem

Dobrý deň,

ČSOB banka poskytuje rovnaký úrok na 3 aj na 5 rokov. Ak si ho zafixujete na dlhšiu dobu, tak nič tým nepokazíte. Ak by bol vyšší, tak odporúčam na 3 roky.

Fixácia znamená, že banka sa Vám fixuje, že Vám nezníži úrok. Vy sa ČSOB banke nefixujete, že si ho nemôžete ponížiť. Ak budú sadzby klesať, požiadate retenciu nech Vám znížia úrok a tým aj splátku.

V prípade, že chcete byť informovaní v prípade znižovania úrokových sadzieb, pokojne nám napíšte na mail, zaradíme si Vás do databázy a dáme Vám info, keď to pôjde dole.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk