Overuje sa pri prenesení záložného práva v bankách príjem?

Zodpovedané
16. apr 2024

Dobrý deň,

máme dve hypotéky na jeden byt, čiže je založený byt. Staviame dom a po dostavaní by sme tie hypotéky chceli preniesť na dom. Dom by mal spĺňať hodnotu, nakoľko hypotéky sú spolu cca 90 00 EUR.

Overuje sa pri prenesení záložného práva v bankách príjem, alebo sa znova riešia nejaké nové hypotéky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nie, banka si príjem neoveruje. Stačí, keď riadne splácate úver a keď je dom hodnotnejší ako byt. Ak nie je, tak sa to nedá riešiť v každej banke, resp. môžu zmenu záložného práva zamietnuť.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk