Po akej dobe môžem refinancovať úver?

Zodpovedané
24. mar 2022

Dobrý deň,

včea sme vzali refinančný úver v tej istej banke ako sme mali pôvodný s tým, že sa navýšil zo 7000 na 15 000 eur. Avšak z úroku, aký som mala predtým 5 percent nám na tomto konsolidačnom úvere zdvihli na 9.9 %, RMMN banky 12,9 %, úver je na 8 rokov. Preplatili by sme vyse 8 000 eur. Preto chceme čo najskôr refinancovať do inej banky. Žiadateľkou môžem byť len ja, nakoľko manžel pracuje v Nemecku a jeho príjem neuznávajú. Môj posledný trojmesačný priemerný príjem je 750 eur.

Koľko splátok tohto nového úveru musíme zaplatiť, aby sme úver mohli preniesť do inej banky s lepším úrokom?

Tento úver máme v 365 banke.

Ďakujem

Dobrý deň,

úver sa dá refinancovať kedykoľvek. Môžete za refinancovanie však platiť poplatok za predčasné splatenie (treba pozrieť ich cenník). Pri refinancovaní je dôležité, do akej banky pôjdete a ako budú oni posudzovať refinancovanie, Váš príjem verzus výdavky a celkovo bonitu/rating.

Už som refinancoval úver aj po 1 zaplatenej splátke (avšak len v jednom prípade). Tiež refinancujúca banka môže mať podmienky na to, kedy a za akých podmienok úver refinancuje. Je potrebné si prejsť ponuky, porovnať a následne požiadať o predčasné splatenie v súčasnej banke (s prislúchajúcim poplatkom).

Tiež sama 365 banka neavizuje nejaké špeciálne iné podmienky pri predčasnom splatení - https://365.bank/help/hypoteka/hypoteka-od-365/...

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk