Poskytne mi banka ďalšiu pôžičku, keď už jednu splácam a mám minimálnu mzdu?

Zodpovedané
13. dec 2023

Dobrý deň,

chcela by som si zobrať pôžičku vo výške 7 000 EUR, avšak mám len minimálnu mzdu. Splácam jednu pôžičku v hodnote 1 000 EUR.

Poskytne mi banka ďalšiu pôžičku?

Ďakujem

Dobrý deň,

to záleží od toho, koľko Vám ostáva limit na mesačnú splátku úverov. Ten sa počíta nasledovne:

Od čistého priemerného mesačného príjmu sa odrátajú životné minimá na všetky vyživované osoby v domácnosti. Vy ako hlavný žiadateľ 270 EUR, spolužiadateľ/manžel 190 EUR a každé dieťa cca 125 EUR. Po odrátaní životných miním, napríklad zo sumy 200 EUR odrátate 40% povinnú finančnú rezervu (v tomto prípade by Vám ostalo 120 EUR). Zo zvyšku je potrebné odpočítať aktuálne splátky úverov a ak Vám ostane nejaký limit, tak do tejto výšky mesačnej splátky si môžete žiadať o pôžičku.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk