Priateľ má zápis v registri, preto si úver vezmem ja. Ako sa poistiť?

Zodpovedané
22. jan 2024

Dobrý deň,

s priateľom by sme chceli úver 15 000 EUR, no on má zápis v úverovom registri. Takže úver by bol na moje meno.

Existuje nejaká možnosť, aby on splácal splátku zo svojej výplaty v každom prípade?

Výplaty nám obom chodia na môj účet.

Existuje niečo s čím by som to mala poistené?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vám sa to cez inkaso bude strhávať cez bežný účet, čiže to pôjde zo zostatku na Vašom účte. Ak Vám obom chodí výplata na Váš účet, tak to potom kvázi môžete rátať, že sa to strhne z jeho časti čo mu tam chodí.

Poistenie úveru existuje na rôzne riziká (keby sa vám alebo jemu niečo stalo - smrť, práceneschopnosť, ochorenie, úraz či invalidita). Dá sa to riešiť vo väčšine poisťovní - pokojne mi môžete napísať a viem Vám porovnať ceny + pridať maximálne zľavy.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk