Refinancovali sme v tej istej banke. Máme nárok na pomoc od štátu?

Zodpovedané
22. jan 2024

Dobrý deň,

refinancovali sme v tej istej banke (ČSOB).

Máme nárok na pomoc od štátu?

Pani na úrade povedala, že nárok máme. No nebola si istá.

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží od toho, že či išlo len o zmenu fixácie, alebo aj tam bolo nejaké väčšie navýšenie. Na úrade pozrú do úverovej zmluvy. Keď tam bude účel "refinancovanie/splatenie iných úverov", tak Vám hypotekárnu pomoc neakceptujú.

Odporúčam si prečítať aj náš článok na túto tému: https://relyon.sk/blog/danovy-bonus-na-zvysene-...

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk