Rozvod a hypotéka ešte na 6 rokov. Ako neprísť o byt?

Zodpovedané
1. máj 2024

Dobrý deň,

budeme sa pravdepodobne rozvádzať a máme byt na hypotéku. Tá nám zostáva platiť ešte 6 rokov.

Aké máme možnosti?

Byt sme kupovali spoločne už v manželstve a som spoludlžník. Bojím sa, že mi nedá nič a ja budem musieť odísť len tak bez ničoho. Máme dve deti a vyzerá to tak, že jedno bude so mnou a druhé s manželom. Auto je manželove - neriešim vôbec.

Čo robiť, aby som neprišla o byt?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste mali bezpodielové vlastníctvo manželov, tak budete mať potom pri vysporiadaní majetku nárok na polovicu bytu ale aj hypotéky.

Najlepšie je sa s tým obrátiť priamo na právnika, no ak je to aj váš majetok. Buď to budete mať ďalej na polovicu, alebo budete musieť jeden druhého vyplatiť.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk