Schvália nám hypotéku, keď sme bezdetní a máme spoločný mesačný príjem 2200 EUR?

Zodpovedané
10. nov 2023

Dobrý deň,

chceli by sme si kúpiť domček v hodnote 185 000 EUR. Ja mám príjem 800 EUR mesačne a manžel 1 400 EUR mesačne. Deti zatiaľ nemáme žiadne a vlastných prostriedkov budeme mať po predaji bytu približne 25 000 EUR.

Dostaneme hypotéku?

Ďakujem

Dobrý deň,

na výšku hypotéky 160 000 EUR potrebujete mať čistý prijem približne 2 060 EUR mesačne, čo spĺňate. Štandardne Vám však banka požičia len 80% z hodnoty domu, teda 148 000 EUR na hypotéku. Zvyšok budete musieť dofinancovať ďalším menej výhodným úverom, alebo dozaložiť druhú nehnuteľnosť, aby Vám vyšla vyššia výška hypotéky.

Najlepšou možnosťou by bolo, ak by Vám prešlo v banke 90%-né financovanie, vďaka čomu by ste vedeli dostať celých 160 000 EUR na hypotéku. To závisí od viacerých faktorov aj podľa banky. Najčastejšie sa však tieto financovania poskytujú pre ľudí do 35 rokov na prvé bývanie v krajskom meste.

Odporúčam prečítať si náš článok o hypotéke na dom, kde je zároveň porovnané 90%-né financovanie v bankách: https://relyon.sk/blog/hypoteka-na-kupu-domu/

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk