Stačí mi k hypotéke 10% z kúpnej ceny domu, alebo si mám našetriť celých 20%?

Zodpovedané
5. jan 2024

Dobrý deň,

mám odložené nejaké peniaze na dofinancovanie kúpy domu, ktorú budem riešiť na začiatku roka 2025, keďže len teraz som si otvoril živnosť. Mám približne 15 000 EUR, pričom domy v mojej lokalite idú teraz tak po 140 000 - 150 000 EUR.

Mám si za budúci rok pripraviť ešte peniaze, aby som mal celých 20%, alebo stačí 10% a môžem zvyšok radšej investovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo väčšine prípadov je potrebné mať tých 20% na dofinancovanie. Radšej viac ako menej, no a po kúpe môžete zvyšok začať pokojne dlhodobo investovať.

Aktuálnych 15 000 EUR by som si tiež zatiaľ odložil do konzervatívneho investovania, nech sa Vám tieto peniažky ochránia pred infláciou.

K tejto téme si odporúčam prečítať článok na našej stránke o ochrane peňazí pred infláciou: https://relyon.sk/blog/ako-ochranit-peniaze-pre...

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk