V 5/2024 nám končí fixácia hypotéky. Vznikne nám nárok na podporu za nepresiahnuté mesiace?

Zodpovedané
8. mar 2024

Dobrý deň,

v máji 2024 nám končí fixácia hypotéky. Chceli by sme požiadať o pomoc od štátu. Dočítala som sa, že oba príjmy (ja a manžel) nesmú presiahnuť sumu v hrubom okolo 4000 EUR (za rok 2022).

Táto suma sa myslí každý mesiac, či zráta sa suma celkovo za rok a vydelí?

Cca pol roka sme spoločný hrubý príjem nemali tých 4000 EUR (bola som PN), polroka možno áno.

Vznikne nám nárok za nepresiahnuté mesiace alebo mesačné nejaké minimum?

Hypotéku nemáme refinancovanú.

Ďakujem

Dobrý deň,

priemeruje sa Váš hrubý mesačný príjem dokopy za rok 2023 (delené 12) a podľa toho to budú cez finančnú správu vyhodnocovať, či ste ešte v tej hranici.

Môžete si to doma predbežne prerátať, no je to celkovo za celý rok priemerne.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk