V rovnakej banke sme požiadali o reštart hypotéky. Máme nárok na vyplatenie podpory za rok 2023?

Zodpovedané
23. jan 2024

Dobrý deň,

v septembri 2018 sme zobrali z banky hypotéku s fixom na 5 rokov, čiže fix do septembra 2023. Avšak kvôli zvyšujúcim sa úrokovým sadzbám na trhu sme v septembri 2022 v rovnakej banke požiadali o reštart hypotéky. Upravila sa nám úroková sadzba na vyššiu ako bola pôvodná a zároveň sa nám nanovo zafixoval úrok na 5 rokov.

Máme nárok na vyplatenie tejto podpory za rok 2023?

Je táto podpora určená len pre tých, ktorí mali refixáciu v priebehu roka 2023?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie. Pomoc sa vzťahuje na tých, ktorým sa úrok zvýšil v roku 2023 alebo 2024.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk