Vplýva omeškanie splátky na schválenie refinancovania úveru?

Zodpovedané
24. jan 2023

Dobrý deň,

ideme žiadať o refinancovanie hypotekárneho úveru. Mám však obavy ohľadom toho, či nám to prejde. Momentálne nám neprichádzajú žiadne upomienky, že by splátky meškali. Keď mi však nedávno prišli výpisy z účtu za celý rok, tak som si až tam všimla, že splátky odchádzali deň - dva po termíne splatnosti.

Bol by to problém pri schvaľovaní refinancovania?

Je to už evidované v úverovom registri?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, to môže byť problém a pokojne vám môže byť úver zamietnutý.

Ideálny spôsob je vyžiadať si výpis z úverového registra zo sbcb.sk. Podľa toho uvidíte, ako to máte v registri a budete sa vedieť lepšie rozhodnúť či žiadať o refinancovanie.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk