Vzťahuje sa daňový bonus na refinančné hypotéky?

Zodpovedané
28. feb 2024

Dobrý deň,

pochopila som, že ak je človek schopný zdokladovať napojenie na pôvodnú úverovú zmluvu, kde je účel nadobudnutie nehnuteľnosti, mal by mať nárok na štátnu pomoc cez úrad práce, hoci bola hypo refinancovaná ( 2019 a zvýšené úroky od 2923).

Ako to však je s uplatnením daňového bonusu?

Na ten sa refinančné hypotéky nevzťahujú?

Banka mi odmietla vydať potvrdenie o zvýšených úrokoch, pretože podľa nich do tejto množiny nespadá. Podľa zákona by mi však toto potvrdenie nemali upierať.

Mám nejakú možnosť, ako sa brániť?

Ďakujem

Dobrý deň,

daňový bonus na zaplatené úroky pre mladých zaniká pri refinancovaní. Pomoc na zvýšené splátky hypotéky však máte, keď viete zdokladovať predošlú zmluvu. To, čo Vám banka vydala, je teda správne rozhodnutie.

Tu pripínam článok o daňovom bonuse v roku 2024: https://relyon.sk/blog/danovy-bonus-pre-mladych...

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk