Z akej sumy bude vychádzať banka pri poskytnutí hypotéky?

Zodpovedané
4. máj 2023

Dobrý deň,

hodnota bytu stanovená znalcom je 120 000 eur. Podobné byty sa v danej lokalite aj predávajú za takúto cenu. Tento konkrétny byt je však na predaj za 107 000 eur. O byt má záujem mladý bezdetný pár. Ich čistý príjem je 2100 eur dokopy, pracujú na dobu neurčitú. Jeden v štátnej správe a druhý v zdravotníctve.

Z akej sumy by podľa Vás banka pravdepodobne vychádzala pri poskytnutí hypotéky?

Vedela by teoreticky poskytnúť hypotekárny úver v hodnote 92 000 eur?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nejde o predaj medzi spriaznenými osobami, banka bude vychádzať z nižšej z hodnôt. Pozrie sa na kúpnu cenu v kúpnej zmluve a hodnotu bytu v znaleckom posudku. A to, čo je nižšie, z toho poskytne hypotéku.

Štandardne teda od banky dostanú maximálne 85 600 eur. Sú aj banky, v ktorých by možno vedeli získať hypotéku vo výške 90% z kúpnej ceny, teda až do výšky 96 300 eur. Záležalo by od lokality bytu, od ich veku, od toho či ide o kúpu prvého bývania alebo nie, prípadne ich vzdelania a pár ďalších faktorov. Kľúčové sú tie prvé 3.

Ak by ste chceli preveriť šance na 90%-né financovanie, napíšte mi tieto údaje do mailu a poviem Vám Vaše/ich možnosti.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk