Zanikla nám možnosť dostať pomoc od štátu, keď sme refinancovali?

Zodpovedané
12. jan 2024

Dobrý deň,

hypotéku máme od roku 2021, o rok sme refinancovali a ostali sme stále v tej istej banke. Zobrali sme si k tomu ešte pôžičku na domácnosť.

Zanikla nám možnosť dostať pomoc od štátu, keď sme refinancovali, aj keď sme vlastne ostali v banke?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak ste si len zmenili úrok cez dodatok, je to v poriadku.

Ak ste zrefinancovali napríklad s navýšením a zmenila sa aj úverová zmluva a už tam máte vyslovene len účel “refinancovanie”, tak v tom prípade nebudete mať nárok na štátnu pomoc. Odporúčam sa teda pozrieť priamo do úverovej zmluvy.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk