Zapisuje sa do úverového registra to, že dlhodobo využívam povolené prečerpanie na karte?

Zodpovedané
3. apr 2024

Dobrý deň,

chcem sa informovať.

Zapisuje sa do úverového registra aj to, že dlhodobo využívam povolené prečerpanie na karte?

Dajú mi hypotéku?

Zapisuje sa do úverového registra aj to, ak si niečo zakúpim na splátky cez Quatro?

Môže to mať negatívny postih, ak chcem získať ako 40-ročná cca o 2 roky žiadať o hypotéku na bývanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, zapisuje. Keď nemeškáte s vyrovnaním prečerpania, tak máte v registri iba pozitívne zápisy a nie negatívne, takže to nebude problém. Jedine Vám to o niečo znižuje limity na hypotéku, ale nie o extra veľa peňazí (záleží od výšky prečerpania).

Rovnako aj Quatro sa tam zapisuje. Negatívne bude znova jedine to, ak budete meškať so splátkami. Resp. keď budete mať odklad splátok či exekúcie.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk