Zmenili sa podmienky na získanie príspevku pri zvýšenej splátke úveru?

Zodpovedané
8. mar 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala, či sa naozaj zmenili podmienky získania príspevku na zvýšenú splátku hypotéky.

Mám refinancovaný úver, kde mám účel splatenie predošlého úveru. Viem zdokladovať prepojenie s pôvodným hypotekárnym úverom, kde je účel kúpa nehnuteľnosti.

Viem, že bol problém s refinancovanymi hypotékami. Po naštudovaní nových informácií som sa rozhodla navštíviť úrad práce s obidvomi zmluvami a chcela som podať teda žiadosť. A tu nastal problém. Tri pracovníčky na úrade mi povedali, že nemám nárok na príspevok kvôli tomu, že hypotéka je refinancovaná. Ani sa nespýtali či je na refinančnej zmluve účel nákup/rekonštrukcia/výstavba nehnuteľnosti. Jednoducho ma na päte otočili a poslali preč.

Všade na internete je písané že aj na refinancované hypotéky sa pomoc bude vzťahovať, ale v praxi to zrejme takto nefunguje.

Keď nárok mám, tak ako mám ďalej postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

je ťažké Vám v tejto situácii niečo poradiť. Asi by som navštívil iný úrad. Prípadne by som oslovil nadriadeného, či by Vám s tým vedel pomôcť/resp. objasniť situáciu, prečo nechcú žiadosť prevziať.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk