Zohľadňuje sa pri posudzovaní hypotéky zdravotný stav žiadateľa?

Zodpovedané
11. jan 2024

Dobrý deň,

mám 40 rokov, 2 neplnoleté deti, príjem v čistom cca 2100 EUR mesačne. Som SZČO. Chcel by som vziať hypotéku na stavbu domu 80 000 EUR.

Bude mi to vychádzať, keď patrím do rizikovej skupiny kvôli zlej obličke?

Zohľadňuje sa pri posudzovaní hypotéky zdravotný stav žiadateľa?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, toto sa tam nezohľadňuje. Zohľadňuje sa to pri krytí hypotéky, čo takisto odporúčam riešiť. Banka Vám hypotéku poskytne, no keď sa Vám niečo stane a nebudete schopný splácať (smrť, invalidita, dlhodobá PN), nastane problém. Môžu Vám siahnuť na nehnuteľnosť.

Najprv by som v tomto prípade odporúčal urobiť predbežné ocenenie. Teda to, ktorá poisťovňa by Vám tú hypotéku vedela pri Vašom zdravotnom stave vykryť. Potom by som si poriešil danú hypotéku, nech máte istotu. Ak by ste chceli, viem Vám to vyzistiť v každej poisťovni. Napíšte na mail a pozriem sa na to.

Čo sa týka hypotéky, ak nemáte iné úvery, tak Vám tá výška hypotéky vyjde. Ak ste však SZČO, tam sa trošku inak akceptuje príjem. Neakceptuje sa nikdy jeho celá výška, čiže toto by takisto ešte trebalo overiť. Aj ohľadom toho mi môžete kľudne písať mail.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk