5 mesačná dcérka nie je spokojná na prsníku. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
31. aug 2020

Dobrý deň,

žijem mimo Slovenska a rada by som sa online poradila s laktačnou poradkyňou o mojom probléme.

Mám 5 mesačnú dcéru, ktorá si od troch mesiacov vyžaduje dojčenie po ležiačky a posledné 2 týždne v náručí a v jemnom hojdaní. Ale na prsníku nie je spokojná. Niekedy je to boj. Trvá to asi 30 sekúnd kým sa pri prisatí spusti mliečko, aj to mám pocit, že je ho málo.

Dnes plakala asi hodinu a nie a nie nadojiť aj keď podľa signálov som bola presvedčená, že je hladná.

UM nedávam. Pred týždňom som začala s príkrmami (zatiaľ iba kaša). Cumlík používa pri zaspávaní, ale najradšej by som ho vyhodila von oknom.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

vyzerá to ako mierny bojkot - teda odmietanie dojčenia bez konkrétneho dôvodu.

Z vašej správy neviem ako často je dieťatko kojené, ako často v noci, či z oboch pŕs a pod.
Moje odporúčanie - bez cumlíka, dojčiť čo najčastejšie a často striedať prsia. Skúste tzv. saciu polohu - https://www.mamila.sk/sk/uvod/.

Nečudujte sa, bábätko sa môže hnevať. Poloha ho núti byť aktívnym a ak je zvyknuté na pohodu ľahu, nebude sa mu to páčiť. Princípom ale je, aby pochopilo, že zdroj potravy má priamo pred sebou a nezostáva mu, než sa nadojčiť.

Ak je to možné, príkrmy by som ešte odložila. Veľmi by som sa prihovárala za niekoľko prekojených nocí a spoločné spanie.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová