5 týždňová dcérka niekedy po dojčení grcká. Je to kvôli tomu, že sa nahltala vzduchu?

Zodpovedané
14. apr 2022

Dobrý deň,

mám 5 týždňové dievčatko, ktoré papá a aj priberá. Nie som si istá či je dobre prisatá. Po každom dojčení si odgrgne. Niekedy spí, je nekľudná a aj po hodine si odgrgne a trošku vygrcká.

Môže to byť spôsobené s tým, že sa pri dojčení nahltá vzduchu a papá dosť hltavo?

Alebo to súvisí s kolikou?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to úplne normálne a nemusí to súvisieť ani s kolikou, resp. s prehĺtaním vzduchu. Bábätka skrátka občas grckajú.

Pokiaľ to nie je oblúkom do diaľky, len občas a bábätko to nejako zásadne neobťažuje, nie je dôvod to riešiť. Pomôcť môže dojčenie vo vertikálnej polohe - napr. sacia poloha.

Pokiaľ bábätko dobre prospieva, nie je dôvod sa báť, že je čokoľvek v neporiadku.

Gratulujem k spokojnému dojčeniu.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová