6 týždňová dcérka po každom kojení grgá a má bubliny v brušku. Ako jej pomôžem?

Zodpovedané
28. apr 2020

Dobrý deň,

moju 6 týždňovú dcérku od narodenia trápi potreba odgrgnutia po každom dojčení. Nakojí sa, odgrgne sa, nakojím ju znovu a zase si odgrgne. Niekedy zaspí, ale spánok má dosť nepokojný. Vo vnúti ju to asi tlačí.

Prvé týždne to boli plače kým sme prišli na to, že ju trápia bublinky v brušku.

Je to refluxom, keď po každom kojení grgá 3 - 4x?

Alebo je to zlou technikou kojenia?

Má malú pusinku a pri kojení jej niekedy steká okolo úst mlieko. Kojenie nie je súvislé. Odťahuje sa na prestávku, je nervózna. Niekedy počujem, že si nabrala vzduch. Kojím ju na požiadanie, poloha v náručí a v noci poležiačky. Mlieko mám a dcérka prospieva.

Prvé dieťa mi krásne zaspávalo na prsníku a ona nechce ani cumeľ.

Ako predísť tomu, aby nemala toľko veľa vzduchu v brušku?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste dojčiť v tzv. sacej polohe (pozri https://www.mamila.sk/sk/uvod/). V tejto polohe si deti môžu dojčenie riadiť samy.

Prestávky a odpočívanie počas dojčenia je normálne a mierny reflux v tomto veku tiež.

"Bublinky" môžu byť spôsobené mnohými faktormi. Správne prisatie by mohlo situáciu zlepšiť, rovnako ako postupné dozrievanie tráviaceho traktu.

Každé bábätko je iné a to, čo fungovalo s prvým bábätkom, nemusí fungovať s druhým.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová