Ak by som odsávala 5x za deň, budem mať menej mlieka?

Zodpovedané
11. máj 2023

Dobrý deň,

potrebovala by som radu ohľadom odsávania mliečka. Mám 5-mesačného synčeka. Poctivo odsávam každé 3 hodiny 7x do dňa. V noci vynechávam.

Mala by som menej mlieka, keby som odsávala 5x za deň?

O mliečko nechcem prísť. Chcem odsávať čo najdlhšie.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

dojčíte, alebo len odsávate a kŕmite fľaštičkou?

Pokiaľ normálne dojčíte, potom odsávať nemusíte vôbec. Nie je to nutné.

Ak odsávate a kŕmite fľaštičkou, odporúča sa odsávať pravidelne každé 3 - 4 hodiny z oboch pŕs 15 minút alebo dlhšie pokým tečie. Aj tak sa však dá očakávať, že postupne sa množstvo odsatého mlieka bude znižovať.

Odsávanie a dojčenie sú diametrálne odlišné činnosti a tým, že pri odsávaní významne chýba hormonálny, emocionálny, dotykový a chemický parameter dojčenia a prevažuje prevažne mechanický. Potom sa spravidla množstvo odsatého mlieka znižuje.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová