Aké je dávkovanie Ricinus communis 30 CH?

Zodpovedané
16. sep 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať na dávkovanie lieku Ricinus Communis 30 CH. Chcem zastaviť laktáciu. Syn má 2 roky a 4 mesiace. Kojenie je pre mňa už neuveriteľnou záťažou, čo sa zdravia týka. Syn je na mne nalepený vodne i v noci + nechce poriadne jesť. Stále len by ležal pri prsníku.

Aké je správne dávkovanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

obávam sa, že ohľadom správneho dávkovania sa musíte obrátiť na homeopata. Pokiaľ ale čakáte, že po nasadení homeopatík sa mlieko prestane tvoriť, obávam sa, že budete sklamaná.

Najprv je potrebné prestať dojčiť. Dojčenie je záležitosťou ponuky a dopytu. Staršie deti sa často dojčia aj z psychologických dôvodov a tok mlieka nie je dôvodom dojčenie.

Máte samozrejme právo a je úplne na Vás, sa rozhodnúť, či už chcete odstaviť. To je v poriadku. Prestaňte teda dojčiť, vysvetlite dieťaťu, že mlieko už nebude.

Potom v prípade bolestivého naliatia pŕs odstriekajte vždy do úľavy. Laktácia sa postupne vytratí. Homeopatiká, či bylinky - mäta, šalvia sú len podpornými prostriedkami.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová