Aké rady odporúčate pri začínajúcom dojčení?

Zodpovedané
22. mar 2019

Dobrý deň,

zaujímajú ma polohy, taktiky a doporučené tipy pri dojčení. Chcem sa vyhnúť zápalu a naliatym tvrdým prsníkom.

Aké rady mi odporúčate pri začínajúcom dojčení?

Ďakujem

Dobrý deň,

rada je jednoduchá. Buďte čo najviac s bábätkom od samého začiatku. Urobte si pelech a tam si jeden druhého navzájom užívajte.

Nechajte bábätko prisať sa samo, ideálne v sacej polohe koža na kožu. Ostatné polohy prídu same - futbalista, tanečník, Madonna. Každá poloha nemusí každej mamičke vyhovovať.
Záleží na veľkosti a tvare pŕs, šikovnosti mamičky, veľkosti bábätka.

Dojčite podľa potrieb bábätka. Nepoužívajte cumlík a ani fľašku. Naliate prsia nahrejte, nakojte alebo odstriekajte do úľavy a schlaďte.

Pri bolestivých bradavkách dbajte na otvorenú pusinku bábätka pri prisávaní. Liečte PureLanom, kokosovým olejem či inou hojivou mastičkou.

A hlavne - buďte trpezlivá, v pokoji, neponáhľajte s návštevami a dajte sebe i bábätku čas si na seba vzájomne zvyknúť a zžiť sa.

Nech sa vám darí.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová