Ako často mám odsávať mlieko, aby sa mi zvýšila jeho tvorba?

Zodpovedané
29. okt 2019

Dobrý deň,

mám trojmesačného synčeka a mám pocit, že sa mi pomaly tvorí mlieko. Dvakrát za deň pijem čaj na podporu dojčenia a raz Sunar Gravimilk. Pijem 2 - 3 litre vody a veľa jem.

Snažila som sa odsávať zostatok mlieka po kojení.

Ako často to mám robiť, aby sa zvýšila tvorba?

Prsia mám pevné a tvrdé až po šiestich hodinách. Cez deň sú mäkké.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

často sa stretávam s tým, že mamičky majú pocit nedostatku mlieka aj napriek tomu, že je objektívne všetko ok.

Pokiaľ je bábätko spokojné, dobre prospieva, tak je všetko ok.

Prsia sa po prvotnej búrlivej laktácii prestávajú nalievať a tvrdnúť. Tkanivo je pružnejšie a laktácia sa prispôsobí potrebám dieťaťa.

Mlieko sa začína viac tvoriť až počas dojčenia. Nie je potrebné laktáciu stimulovať ďalej odsávačkou. Bábätko si svoju dávku dokáže vysať.

Nebojte sa a verte svojmu telu a bábätku. Všetko bude ok.

Krásne dojčenia.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová