Ako čo najrýchlejšie zastavím laktáciu?

Zodpovedané
21. feb 2023

Dobrý deň,

som 21 dní po pôrode a mám zastavenú laktáciu. Mám predpísané lieky Medocriptine - polovica tabletky večer.

Ako dlho sa musia tieto tabletky užívať, aby sa mi prsia nenalievali?

Po tabletkách mi je ťažko.

Nestačí mi iba obväzovať prsia?

Ako čo najrýchlejšie zastavím laktáciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ohľadom medikácie sa bohužiaľ musíte obrátiť na odporúčanie lekára, ktorý Vám ju predpísal.

Prirodzené zastavenie laktácie je možné. Stačí odsávať naliate prsia do úľavy (nie viac), chladiť (napr. ľadovými obkladmi), piť šalviový či mätový čaj.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová