Ako čo najšetrnnejšie odstavím syna od dojčenia kvôli plánovanej operácii?

Zodpovedané
17. jún 2021

Dobrý deň,

o pol roka mám plánovanú operáciu, syna ktorý má 1 rok. Dojčím ho ráno, pred poobedným spánkom, večer pred spaním a v noci. Prsník má ako uspávanie. Za tento čas by som potrebovala syna odstaviť od dojčenia.

Ako čo najšetrnnejšie syna odstavím od dojčenia?

Ktoré dojčenie mám vynechať ako prvé?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak chcete odstaviť len kvôli operácii, tak mám dobrú správu - vôbec to nie je nutné. Neviem, ako dlho budete mimo a nebudete môcť dojčiť, ale moje odporúčanie je dojčiť ďalej tak, ako ste zvyknutí a potom jednoducho ísť na operáciu. Batoľaťu povedať, že budete preč a zase nadojčíte po návrate.

Deti sú veľmi chytré a pochopia, že keď mama nie je, tak nie je ani dojčenie.

Samozrejme, že môže byť mrzutý, plačlivý, bude sa mu cnieť, ale to by sa cnelo rovnako, aj keby ste odstavila. Navyše by ste ho však pripravila o benefity dojčenia, ktoré po návrate opäť môže dostávať. Dojčenie je navyše zdravé aj pre Vás.

Nebojte sa, oni to s oteckom alebo s babičkou zvládnu a aj prípadný stres pri uspávaní stojí za udržanie dojčenie.

Do nemocnice si so sebou vezmite odsávačku, môže sa stať, že sa prsia bolestivo nalejú a bude treba odsať. Akonáhle to opäť pôjde, vráťte sa na dojčenie.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová