Ako dlho by som nesmela dojčiť, keby si trochu pofajčím?

Zodpovedané
15. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom fajčenia počas dojčenia.

Ako dlho by som nesmela dojčiť, keby si trochu pofajčím?

Ďakujem

Dobrý deň,

to je veľmi zložitá otázka a bohužiaľ, nemožno na ňu presne odpovedať. Je to ako mnoho vecí okolo dojčenia veľmi individuálne.

Fajčenie samo o sebe nie je zdravé, to nie je potrebné vysvetľovať a sama to iste viete. Na druhú stranu Vám môžem oznámiť štatistiky výsledok - dojčené deti fajčiacich matiek sú štatisticky zdravšie, než nedojčené.

Inými slovami, dojčenie je jednoducho zdravšie ako podávanie umelého mlieka aj v prípade, že matka fajčí. Či sa štatistika potvrdí aj vo Vašom prípade je však samozrejme nejasné.

Z Vášho dotazu súdim, že dojčenie je pre Vás a Vaše bábätko dôležité a to samo o sebe je skvelé.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová