Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako dlho mám dojčiť z jedného prsníka týždňové bábätko?

Zodpovedané
Dojčenie a výživaDojčenie detí
17. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dojčenia týždňového bábätka.

Ako dlho mám dojčiť z jedného prsníka týždňové bábätko?

Dávam intervaly 30 minút a potom odgrgnúť. Trochu sa pohrať a druhých 30 minút na druhom prsníku. Fungovalo to až doteraz. Malý saje, krásne priberá. Len mám pocit, že či vypije dosť.

Niekedy prespí tri hodiny a niekedy sa nevie ukľudniť a zaspí len ako keby do driemot. Dávam si aspoň tri hodiny medzi kojením.

Ako dosiahnuť, aby bábätko po napapaní tuho zaspalo?

Ďakujem

Dobrý deň,

obávam sa, že na túto radu neviem odpovedať. Deti nie sú na kľúčik, jedia a spia tak, ako potrebujú. Je skvelé, že bábätko prospieva a je spokojné. Naďalej nemôžem odporučiť dojčiť podľa hodín, je to jeden z najistejších spôsobov, ako si zabezpečiť budúcu problémy s dojčením a riziko predčasného odstavenia.

Nie každé dojčenie je o jedle. Dôvodov na dojčenie môže byť veľa. Niekedy je to hlad, inokedy pomaznanie a inokedy treba bolenie bruška. Tvrdý spánok tiež nie je známkou dostatočného nakojenia.

Odporúčam dojčiť tak často, ako bábätko chce a vyjsť mu v jeho potrebách ústrety. Dojčite tak dlho, kým je bábätko pri prsníku aktívne. Pokiaľ začne dojčenie "klamať", vystriedajte prsia. Môžete pokojne niekoľkokrát za jedno dojčenie.

Ak sa bábätko za hodinu vzbudí, pokojne nakojte znova. Potreby deti sa časom mení, ak doteraz spinkalo pravidelne, môže mať teraz potrebu inú.

Držím palce, aby ste našli čoskoro svoj režim.


Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová